Minden, ami sugárzásveszélyes és rossz hatással van az emberi testre

Ország

Nagyon sok múlik azon, hogy mennyi ideig és milyen erős sugárzásnak van kitéve az emberi test. Ettől is függ, hogy milyen súlyos károkat okozhat. Egy bizonyos szintig az emberi szervezet képes kijavítani a károkat. Azonban ha a sugárzás mennyisége nagyon nagy, vagy a szövet, amely érintett nagyon érzékeny, a javítási mechanizmusok nem elegendőek. Bizonyos sejtekben már csekély sugárzási dózis is végzetes következményeket okozhat. Ezért nem lehet megadni olyan küszöbértéket, amely alatt a sugárzás veszélytelen lenne.

Ebben a cikkben eláruljuk, hogy mik azok a dolgok, amelyek hatással vannak az emberre, valamint kitérünk arra, hogy miért éri meg speciális ruházatot választani sugárvédelemért.

Mi a surgázás?

A sugárzás magába foglalja az energia minden formáját, ősidők óta része a környezetnek. Nem tudunk menekülni az energia ezen formájától. Amennyiben a munkához szükség van sugárvédelmi szemüvegre, abban az esetben a Labor Elektronikai Kft-nél nagy választékból beszerezhetők.

A sugárzás valós példái

Nézzük, hogy mik azok a dolgok, amelyek valódi problémát jelenthetnek.

●     A Nap

A legfontosabb energiaforrás, az általa kibocsátott sugárzás elektromágneses hullámok keveréke, és még látható fényt is kibocsát. A sugárzás nagy részét elnyeli a légkör, a többinek, ami eléri a Földet azonban szinte mindig ki van téve az ember.

●     Égetőmű

Ételkészítés közben is sugárzásnak van kitéve az ember, ha egy anyagot sokáig melegítünk, akkor az vörösen izzik, de ha nem, akkor is hőt sugároz. A sugárzás felelős azért, hogy a hő a tűzhelyről a serpenyőre kerüljön át.

●     Televízió

A régi televízió készülékek röntgen hullámokat bocsátottak ki, amelyek elnyelődnek az emberi szervezetben és károsak is. A modern televízió készülékek azonban folyadékkristályos vagy plazma kijelzőt használnak amik nem képesek röntgensugarakat kibocsátani, azonban rádióhullámokat igen.

●     Tábortűz és gyertya

Tábortűznél és a gyertya mellett is a tűznek való kitettség szintén sugárzáshoz vezet.

●     Orvosi képalkotás

Az orvosi képalkotó vizsgálatok során az emberi szervezetet magas szintű sugárzás érheti. A röntgen-, CT- és nukleáris képalkotás során a test belső szervei és struktúrái a nagy energiájú hullámhosszúságú vagy részecskék behatolásával tárulnak fel. A védelem érdekében érdemes speciális ruházatot választani sugárvédelemhez, ezzel megakadályozható, hogy a test elnyelje a sugarakat.

●     Sztereó

A televízió, a mobiltelefonok, a rádiók a rádióhullámokat hasznosítják. A rádióhullámok mesterséges forrásai közé tartoznak az elektromos generátorok, a távvezetékek, a készülékek és a rádióadók.

●     Sütő

A mikrohullámú sütőben az étel melegítéshez nagyfokú sugárzást használnak, az ételben lévő víztartalom elnyeli a mikrohullámokat, ez a vízmolekulákat rezgésbe hozza és hőt termel.

●     Mobiltelefonok

A mobiltelefonok nem ionizáló sugárzást bocsátanak ki az antennáikból, és a test azon területén, ahol a telefont tartják melegedést okoz. Azonban nem elegendő a hő a test hőmérsékletének emeléséhez.

●     Fekete fény

Ultraibolya sugárzásból nagy mennyiséget termelnek a szoláriumok, halogén lámpák, fénycsöves és izzólámpák, lézerek, higanygőzlámpák, ezek az emberi szem számára fekete fényként jelenik meg.

●      Wifi router

A wifi routerek elektromágneses sugárzást bocsátanak ki, az ilyen sugárzás az emberi egészségre ártalmas lehet.

Összegezve

Elmondhatjuk, hogy a különböző sugárzásokkal együtt kell élnünk, mert nem tudjuk kivonni magunkat a hatásuk alól, lehet, hogy egészségkárosító hatásuk is van, de lassan az emberi szervezet kénytelen alkalmazkodni a sugárzások elviseléséhez. (x)