Bartha Elek

Az országban a legszélesebb képzési kínálattal várja a felvételizőket a Debreceni Egyetem

Egyetem

Digitális fogászati tervezés, valamint edző alapképzést, illetve muzeológia, egészségügyi közgazdász, gyógyszerfejlesztési kutatás-menedzsment, egészségügyi bioinformatika, klasszikus hangszerművész mesterképzési szakokat is indít az idei általános felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem.

Összesen 71 alapképzési, 85 mester-, 6 osztatlan és 26 tanárszakot kínál 2024-ben a DE, ahol folyamatosan fejlődő infrastruktúra, hazai és külföldi ösztöndíjlehetőségek, nemzetközi hallgatói közösség is várja a jelentkezőket – olvasható az egyetem honlapján.

A tavalyi rekordjelentkezés alapján a Debreceni Egyetem továbbra is az egyik legnépszerűbb hazai felsőoktatási intézmény, szinte minden képzési területen találhatnak színvonalas képzési lehetőségeket az ide jelentkezők. Ebben az évben is több új szakot jelölhetnek meg a felvételi eljárásban a leendő egyetemisták, ezek között alap- és mesterképzések is szerepelnek.

Sportos nyílt napot tart a Debreceni Egyetem

Bartha Elek oktatási rektorhelyettes kiemelte, hogy a képzési kínálat bővítésével is szeretné növelni versenyképességét a hazai felsőoktatási intézmények között a Debreceni Egyetem.

Az országban a legszélesebb képzési kínálattal várjuk a jelentkezőket. A szakirányú továbbképzésekkel együtt több mint ötszáz féle képzésre lehet jelentkezni, minden olyan képzési terület jelen van nálunk, amely az ország egyetemein elérhető. A Debreceni Egyetem naprakészen követi a munkaerőpiaci igényeket, éppen ezért idén kilenc olyan új képzésünk indul, melyek ezt a célt erősítik, ráadásul a Szolnok Campuson a Műszaki Kar megjelenésével is bővíti képzési lehetőségeit az intézmény

– mondta Bartha Elek, aki kiemelte azt is, egyre nagyobb hangsúlyt kap a duális képzésfejlesztés is, de a minőségi oktatást az egyetemi infrastruktúra folyamatos fejlesztése is segíti, emellett széleskörű hazai és külföldi ösztöndíjlehetőségek, illetve egyedülálló, 134 országból érkező, több mint 7300 hallgatóból álló nemzetközi közösség is várja a leendő elsőéveseket. Ebben az évben már nyolcvan szakon hirdetnek angol nyelvű képzéseket is.

A 2024 szeptemberében induló tanévben először lesz elérhető a digitális fogászati tervezés és az edző alapképzés mellett a muzeológia, az egészségügyi közgazdász, a gyógyszerfejlesztési kutatás-menedzsment, az egészségügyi bioinformatika, a klasszikus hangszerművész (harsona), a klasszikus hangszerművész (mélyhegedű), a klasszikus hangszerművész (tuba) mesterképzési szak. A Debreceni Egyetem ebben az évben összesen 71 alapképzési, 85 mester-, 6 osztatlan és 26 tanárszakkal, valamint 24 doktori iskolával várja a felvételizőket.

Nívós szakmai elismeréseket kaptak a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának oktatói