Az ELTE-re látogatott a pekingi egyetem küldöttsége
A világ 12. legjobb egyetemének számító intézmény képviselői hallgatócseréről szóló szerződést írtak alá Budapesten.
A világ 12. legjobb egyetemének számító intézmény képviselői hallgatócseréről szóló szerződést írtak alá Budapesten.
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar hatodik alkalommal rendezte meg Robotika, kódolás kisgyermekkorban című konferenciáját, amelyen ezúttal is több mint száz szakértő vett részt.
A Tempus Közalapítvány Erasmus+ Nívódíjjal jutalmazta az ELTE Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya által koordinált, 2019 és 2022 között futó Erasmus+ nemzetközi kreditmobilitási projektet. Az indoklás szerint a program mind a mobilitási létszámokat, mind a felhasznált támogatási összeget tekintve kiemelkedően zajlott. A nívódíjjal a Tempus Közalapítvány a kiemelkedő színvonalú projekteket megvalósító intézmények/szervezetek munkáját […]
A csaknem 6 millió euró költségvetésű DESIRE6G Horizon Europe projektben Laki Sándor kutatócsoportja a hálózati infrastuktúra kidolgozásával vesz részt.
Újabb megmérettetésen bizonyítottak az ÁJK hallgatói, a háromfős csapat az összesítésben két első és egy második helyezéssel nyert.
Borhy László rektor, Hamar Imre nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes és Ye Qiuyue, az ELTE Kínai Tanszék adjunktusa, az Egy Övezet Egy Út Kutatóközpont igazgatóhelyettese egyhetes kínai útja során kiemelt partnerintézmények vezetőivel találkozott és a kapcsolatok elmélyítésének további lehetőségeiről folytatott megbeszéléseket.
Az Egyetemi templom és az ELTE központi épülete közötti falszakaszt díszítő kompozíció azoknak az egyetemistáknak állít emléket, akik az első világháborúban a hazájukért küzdöttek vagy őket segítették. A drámaian összeeső katona első terve 1928-ban, kilencvenöt évvel ezelőtt született meg.
A mesterséges intelligenciával és a legkorszerűbb smart technológiákkal felszerelt SuperSmartLab az ELTE eddigi legnagyobb – az EU Helyreállítási és Rezilienciaépítési Alapból finanszírozott, központi koordinációval megvalósuló – kémiai beruházása, ahol 2024-től vegyészeket és kémiatanárokat képeznek majd.
Beszédelemzésen alapuló, a depresszió felismerését segítő nyelvfüggetlen szoftvert fejlesztenek közösen a Budapesti Műszaki Egyetem és a Semmelweis Egyetem szakemberei.
Március 1-jén indult az Open Superconducting Quantum Computers elnevezésű projekt, amely 10 európai ország 28 kutatópartnerét egyesíti egy 1000 qubites kvantumszámítógép kifejlesztésében.